aniyahibbott
aniyahibbott aniyahibbott
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of glue sticks costs $1.75 Mrs. Graydon bought 6 packs of glue sticks for her class.How much money did she spend​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 02-11-2021

Multiply number of packs bought by the price per pack:

6 x $1.75 = $10.50

Answer: $10.50

Answer Link
averi04 averi04
  • 02-11-2021
she spent 10.50 on glue sticks
Answer Link

Otras preguntas

Which energy transformation occurs in plants, allowing them to make food?
Consider two pure-breeding lines of grapes, P1 and P2. The average diameter of P1 grapes is 1.2 cm and the variance is 0.30 cm2. The average diameter of P2 grap
Which expression has the same value as -5x+ 10y? -10y - (-5x) 5x + 10y 10y + 5x -5x – (-10y)
what type of question can be solved using Cramer's rule?​
Definition of Revolution help marking brainliest no links
please help im not understanding please check this before skippping over it
HELPPPPPPPP PLEASEEEEEEE ILL PAY
Assignment for Blood vesselsDisorders(Atherosclorosis and varicos veins) diffine types causes
Currently I have separators on my molars so I can have enough space for an expander. But I noticed that one of my molars has shifted a lot to the side where it’
Globalization increasingly _____ the world to answer these _____ and _____ questions in a _____ market rather than an _____ country. (FILL IN THE BLANK)