jjiopppotdd2845 jjiopppotdd2845
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Clyde bought a steak that weighs 1.4 pounds. The price is $4.50 per pound. How much does the steak cost?I'm taking a quiz so please give me the answer

Respuesta :

maleeshaw
maleeshaw maleeshaw
  • 02-11-2021
Equation- 1.4 times 4.50
Answer is $6.03
Answer Link

Otras preguntas

which choice is an example of an independent clause? a. who i asked to be in my new club. b. i wanted to start my own school club. c. because our school had onl
in 1994, south africa elected its first ____ president. a : white b : black c : democratic d : woman
who do yall want to be president? a.trump b.hilary c.no one
what are the roots of f(x) = x2 – 48?
Levittown became the first mass-produced suburban __________ in new york in 1948
what causes places near the equator to receive more direct sunlight than the poles? the poles are farther away from the sun than the equator the tilt of the ear
Parking in passing require coordination of many different driving skills combined with a continuous blank come over here now before i hit you right upside your
Shen earns $9.60 per hour at his part-time job.last month,he worked 7.25 hours the first week, 8.75 hours the second week, 5.5 hours the third week, and 6.75 ho
what is the meaning of battle-sweat
Which figure of speech is used in this excerpt from act 1 of Shakespeare's Romeo and Juliet? ROMEO: O, she doth teach the torches to burn bright! It seems she