rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?
The original price of a computer was reduced by 120 dollars. The new discounted price is 899
If you are startled by the sound of a loud explosion, the _______________ nervous system will become dominant.
Target sells 24 bottles of water for $3, and 36 bottles of water for $4. Which is the better buy and by how much?
When a person breathes, the lungs absorb oxygen, which is used by cells to carry out the process of
A student was testing to see if hummingbirds are drawn to the color red. She hung 4 hummingbird feeders in a tree (one red, one blue, one green, one yellow). A
PLEASE HELP ASAP!!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!!!
can some one give me step by step solution
Read the passage. excerpt from "Why Equal Pay Is Worth Fighting For" by Senator Elizabeth Warren, April 17, 2014 Women today still earn only 77 cents for every
Study the line graph, which shows the percentage of unemployed workers in the United States from 1939 to 1943. Then answer the question. What happened to US une