Jadebombom10
Jadebombom10 Jadebombom10
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A factory makes parts for toys in different quantities, as shown in the table. How much would 11 parts cost?
Number of Parts
2 7 12 15
Cost $0.90 $3.15 $5.40 $6.75​

Respuesta :

aidenadams96
aidenadams96 aidenadams96
  • 01-10-2021

Answer:

11 parts equal $4.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Energy that is stored is called...
2. According to the Constitution, the requirement for a judicial branch is satisfied by: A. the Supreme Court, the district courts, and the circuit courts B. th
one bucket of gravel has a mass of 7.05 kg. what is the mass of 20 buckets of gravel in kilograms?
why do we use newton's​
Llena el espacio con la mejor opción. (Her) ____buenos amigos.
Help asapppppppp pleasee
IF U KNOW FLUENT SPANISH ANSWER MY TEST PLS. DONT USE A TRANSLATOR I ALREADY TRIED IT DIDNT WORK. THESE ARE LAST OF ME POINTS...... Question 1 (3 points) Come
ANSWER ASAP look at pic and answer #18
Two cyclists are 7 miles apart when they begin biking away from each other in opposite directions. The speed of the first cyclist is 12 miles per hour. The spee
Find the value of x if ac is 82