batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Show how to rewrite 1/5 with the denominator 10
-20t>-80 what is t and how do you graph it on a nuberline
LITTLE ARMORED ONE i. Which paragraph could you add information about the mating season of armadillos without distracting from the main idea of the paragraph? a
what of the following means how hard your heart and muscles are working during workout ?
Describe the new techniques during the Song dynasty which led to increased farming.
There were 26 students in the classroom. 14 of the students went to the cafeteria and the rest went to the gym. What percentage of students went to the cafeteri
2. "Natural selection is usually thought of as an agent of change in populations, but it can also act to maintain the status quo." In a short, written response
Does a nerve cells contain a cell wall and a large, central vacuole? Explain why or why not.​
1. Is Mr. Jones really a cruel landowner or is he simply a businessman?
no thank you please and thanks