friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best explains why a carbon atom can bond with itself easily? Question 5 options: It is an organic element. It has four valence electrons. It is
Which verb. Form correctly completes the sentence? Yo____ los pesos Mexicanos a dolares Convirtio Convertiste Convirtiron Converti
This is a model of a normal chromosome
What does the poetry of colonial America show us about the period?
What three actions did Italian scholars and writers encourage through their works?
Which organelle breaks down food into molecules the cell can use
Which best describes the reason people chose to settle in the west in the late 1800s? A. a servere economic depression in the east. B.a desire to reduce the Nat
Callie has 83 postcard
the pattern below follows the rule "starting with a value of 3, every consecutive row has a value that is 2 less than twice the value of the previous row" what
What does Newton's second law of motion say