abovejosh
abovejosh abovejosh
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

Correct answer gets brainliest and 5 starts

Correct answer gets brainliest and 5 starts class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-08-2021

Answer:

A

Step-by-step explanation:

The unit price will be the slope of the line which is 8, so the unit price is $8/1 lb

Answer Link

Otras preguntas

0.7 x0.98 pleeees help somone
What should an outline for an argumentative essay include? Check all that apply. 1) a statement that expresses the claim 2) reasons why the claim is correct 3)
which function has the greatest rate of change?plzzz help ASAP
What happens to the number of coffee shops if the wage increases?
Vinnie is standing on one leg with his arms in the air. the ________ sense helps keep him balanced so he has less chance of falling over. somatosensation nocice
what number is needed to complete the pattern 66 73 13 21 52 _10 20
Define and unnecessary pronoun and provide an example in a sentence.
If the area of a square is represented by the formula a = s2, and the area a = 64 sq cm (square centimeters), what is the side s of the square?
(07.06 MC) The graph of f(x) = 2x + 1 is shown below. Explain how to find the average rate of change between x = 0 and x = 3.
how does the president use repetition in this passage?A. He repeats the word "goal" In order to show the students that education should be more competitiveB.