Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.
A gas at a pressure p is compressed to half it original volume and twice its original temperature. The new pressure is
b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​
a man invested 800.00in a bank at a simple interest rate of 5% per annum .Find his total amou year​
HELP 20 points Congruence by SSS AND SAS NO LINKS
The castle was tall and majestic. is this passe compose or imperfait
The specific U.S. Department of Health and Human Services (HHS) regulations that apply to research with children are known as Subpart D: Additional Protections
A decorative wall in a garden is to be built using bricks that are 5 1/2 inches thick and mortar joints are 1/4 inch thick. What is the height of the wall?
What the step in the Writing Process
Define Relief Sculpture 3. Sunk Relief