danzykahari danzykahari
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Harry buys 6 yards of rope to make a swing. Lenny spends $16 on rope.
How much do the two boys spend in all?

Respuesta :

06kaistr67691
06kaistr67691 06kaistr67691
  • 04-06-2021
I’m confused! Is it $16 for each yard of rope? I don’t think this is complete :)
Answer Link
audrarose11466 audrarose11466
  • 04-06-2021
what the person up there said ?
Answer Link

Otras preguntas

"A Lua tão brilhosa que reflete a nebulosa no seu olhar" Tem alguma figura de linguagem?
Solve the right triangle ABC, with C = 90.00◦ , a = 15.21 cm, b = 17.34 cm. Round to two decimal places.
Mrs Nu paid $2083 for 2 smiler laptops and 3 similar earphones. Each laptop cost of each earphones?​
Classes. frequency 0-20 220-40. 2 40-60. 3 60-80 1280-100
Screenshot of the question
ike started a calendar-year business on September 1st of this year by paying 12 months of rent on his shop at $650 per month. What is the maximum amount of rent
Explanation of the poem you and today by Ella Wheeler Wilcox
plsssssssssssss helpppppppppp meeeeeeeeee wiiiiiithhhhhhhhhhhh thisssssssssssssss How does the text and illustrations work together to make meaning?
Based on what Odysseus says in the passage, what has he learned? - Humans can become like gods. Humans are under the gods' control. Humans can change from begga
In this picture, the measure of angle theta is 1 radian. A. True B. False *please include an explanation for answer*