honeybearashe honeybearashe
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELP PLEASE !!!!!!!!

HELP PLEASE class=

Respuesta :

896645
896645 896645
  • 04-06-2021

Answer:

1. spends $80

2. Each garlic bread costs the same

3. Orders a pizza for 25.50 and two garlic breads

Step-by-step explanation:

Answer Link
Heartland04 Heartland04
  • 04-06-2021
1) 80$
2) same
3) 1 pizza and 2 garlic breads for 25.5$
Answer Link

Otras preguntas

How did Enlightenment thinkers approach the study of government?.
The Three-Fifths Compromise had to do with: A. Balancing big and small states' power. B. Counting the enslaved population. C. Electing the president. D. Ending
Explain the difference between "b divided by 10" and "b divided into 10"
A wave travels at 3 m/s along a spring toy. If the wavelength is .2 m, what is the waves frequency?
What is the thousandth positive odd number ?
Find x when P = 21. P = x(x - 1) / 2
MC)The table below shows the number of immigrants to the United States from different regions of Europe between 1871 and 1910: European Immigration Northern/Wes
what service did the byzantine empire perform for european civilization?
A ball is made of a plastic sphere covered with a layer of rubber. The plastic sphere has a radius of 18 in., and the ball itself has a radius of 22 in. What is
The New Right felt that federal welfare programs _____. lowered taxes and strengthened the traditional family were key to ending stagflation and homelessness re