tayzz28
tayzz28 tayzz28
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

What is the product of 12 and 3?

Respuesta :

PeachiiBlossoms
PeachiiBlossoms PeachiiBlossoms
  • 03-06-2021

The product of two numbers is the result you get when you multiply them together. Therefore,

12 × 3 = 36

Hope this helps! :D

Answer Link

Otras preguntas

Arthur paid $0.84 for 0.25 pound of potato salad. How much does one pound cost
What are two major physical features of the earth that affect climate and weather? a. oceans and lakes c. lakes and rivers b. mountains and oceans d. mountains
Why are proton pumps in root-hair plasma membranes important?
Which was an impact of European imperialism on Africa? A.) expansion of slavery B.) greater self-rule C.) an end to tribal conflict D.) loss of traditions and
Keisha knows that 1 fourth= 0.25 , explain how she could use this fact to determine the decimal equivalent of 5/8
What is the central idea of the letter to the editor? The city’s center should be a mixed-use development. The center of the city is the most popular area. Urba
John deposited $2,860 in a bank that pays 9% interests, compounded monthly. Find the amount he will have at the end of 3 years?​
What is the meaning of the figurative language in these lines?
As a matter and energy from grasses to coyotes the amount of available energy
Give the matching time for the second city in each pair