Selenaledbetter
Selenaledbetter Selenaledbetter
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Can anyone help me with another math problem?

Can anyone help me with another math problem class=

Respuesta :

24smithpata
24smithpata 24smithpata
  • 02-04-2021

Answer:

C. 4 meters

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hello pls Asap plsssss
A 10 oz bottle of shampoo cost $2.40 and a 12oz bottle cost $2.64 find the unit rate for each which bottle has the lower unit cost
Which of these factors make hydrogen fuel cells a better option than burning fossil fuels? -Hydrogen fuel cells have a higher energy efficiency. -Hydrogen fuel
I’m so confuseddddd
NVS, Inc just issued 5 year stock
The noun or pronoun receiving the action of the transitive verb is called the __________ . A) indirect object B) direct object C) transitive object
What is happening with Unemployment of Indonesia over the past 2 or 3 years?
hello could you please help me with this math problem with full explanation which I am unable to solve?
what is the equation of the line that passes through (1,5) and (3,1)
Taylor wants to find the perimeter of a rectangular playground. The lenght of the playground measures (3x-20) metres. The width of the playground measures (2x+