BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with this whole page? Hurry it's due Monday!
How do I make a formula for a line if they only give me the intercept and the slope
What is the velocity of an object that has a mass of 2.5 kilogram and a momentum of 1,000 kg·m/sec?
How does latitude affect climate
what are the differences between german and english schools
how many yards in 1/4 of a mile? Please help
Serous membrane is what type? Epithelial or connective?
a rectangle has an area of 30 square meters and a perimeter of 34 meters. what are the dimensions of the rectangle?
The volume of a rectangular prism is 270 cubic centimeters. The height of the prism is 5 centimeters. What should the length and width of the prism be? Explain
what are the factor pairs of 38