Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You are getting ready for a short daytime outing on the water. what is the most important information to tell a responsible person?
The line represented by the equation 3x + 5y = 2 has a slope of -3/5 . Which shows the graph of this equation?
Which of the following statements is false? A. All whole numbers are integers. B. All natural numbers are rational. C. All whole numbers are natural. D. All int
What are the like terms of 4p 3q-3p-3q?
The equation for the circle below is x2 + y2 = 121. What is the length of the circle's radius?
how do writers use direct characterization in a story
Describe the consequences of the long sightedness
which of the following in the best paraphrase of the highlighted words in this reading passage the disinherited of life
Explain how early humans used tools and technologies to establish communities.
Which primary source document could help a historian understand why the Civil War started?