vevelinteixeira
vevelinteixeira vevelinteixeira
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

addie spent 4.32 on 6 cherry-flavored popsicles. find the unit rate

Respuesta :

vickyz65001248 vickyz65001248
  • 01-04-2021

Answer:

$0.72

Step-by-step explanation:

4.32 dollars per 6 popsicles.

4.32 / 6 = 0.72 per popsicle.

Answer Link

Otras preguntas

Are Countries with low GDPs are the most highly developed countries in the world?
Exercise has no effect on breathing. a. True b. False
Air bags are designed to deploy only under certain conditions, usually in the event of a __________.
Who is most closely associated with the development of computer operating system?
When writing a direct quotation, which word or words are always capitalized? a.all of the nouns b.all important words c.the last word in the quotation d.the fi
When it comes to the different combinations of Learning Patterns, it is true that all combinations are useful in contributing to learning success. some combina
in what year did the US economic recovery begin after World War 1
Technology, language, and writing were widely spread due to _____. 1.invasion 2.marriage 3.migration 4.mail
many fungi grow a mass of hyphae usually hidden within the material on which it is growing. what is this mass of hyphae called
Dadaists were artists who... were ordered by Hitler to create pro–Nazi, pro–Germany works of public art. tried to express in their art their revulsion for what