BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

The galaxy ngc 4414 is moving away from us at 7.16x10^5 m/s. by how much will the frequency of the 6.91x10^14 hz hydrogen line be shifted in the galaxy's spectr
Using standard heats of formation, calculate the standard enthalpy change for the following reaction. C2H4(g) + H2O(g) ------> CH3CH2OH(g)
What are the major sources of energy utilized during a 100 meter race, a 1000 meter race, and a marathon? How do runners transition from one energy source to an
Testosterone is an example of:_________. a) an androgen. b) an estrogen. c) a progestin. d) melatonin
PRACTICE 1 A. Write the digit from the number below that corresponds to the listed place value. The first one is done for you. 1,436,879 41. hundred thousands 2
If a system reliability of 0. 998 is required, what reliability of two components in series is required?
Can you think of a situation that might create a problem for a website’s security? What could a back-end developer do to prevent this situation from occurring?
A monopolistically competitive firm ________ have excess capacity because its ________.
Point M is the midpoint of AB. Find BM.
Is sodium bicarbonate the same as baking powder?​