jaelynmoore7 jaelynmoore7
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ten pounds of fruit costs $9.04. The pears cost $0.99 per pound and the apples are $0.56 per pound. How many pounds of pears were purchased

Respuesta :

imslowhelpmelol imslowhelpmelol
  • 03-03-2021
hope it helps you sir
Ver imagen imslowhelpmelol
Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following factors contributes to hypertension
Rewrite the rational exponent as a radical by extending the properties of integer exponents. ps for the picture this added on to it = 2² By finding the quotien
If today is tuesday what day will it be in 100 days
Explain how the water cycle functions because of change in matter.
1. True or False: A low BAL will always cause a hangover. True False 2. __________ is what gives meaning to our senses. Perception Personality Motor a
Why did President Truman veto the Taft-Hartley Act?
Several of your classmates are volunteering at a nursing home for extra credit, and they tell you how much fun they are having helping with the "parties" and th
Solve 5^x=81. 2Round to the nearest ten-thousandth. X≈????
7^16/7^12=7^-18/? what is the missing denominator
What is -32−−−√-32 in simplest form?