Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 8 tacos cost $12. What is the cost for 12 tacos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2021

Answer:

$18

Step-by-step explanation:

12 divided by 8 is 1.5 so 1.5x12 is 18

Answer Link

Otras preguntas

Emanuel has 745 pictures in his phone his memory is getting full so he starts deleting 20 a day
Can something be both a mixture and a pure substance? Explain using examples.
at the gate of the castle the prince was waiting to receive her. he had dreamy violet eyes, and his hair was like fine gold. when he saw her he sank upon one kn
Evaluate the expression. 32 ÷ 8 · 4 A. 1 B. 8 C. 16 D. 64
How much sleep does a Jaguar get in 1 year
What is the result when you convert 27% to a fraction,and reduce it to its lowest term?
Identify the the key events following Muhammad's death and the reasons for the split between the Shi'so and Sunni Muslims.
describe the relationship between energy and chemical bonds
i need help with this also its number 10
If light travels 10,000 km in 3.0 x 10^-2 how long does it take to travel 1 meter?