nicolas092006 nicolas092006
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 cans of soup cost $4.49, what apuro be the cost for 20 more?

Respuesta :

unicornwolf59
unicornwolf59 unicornwolf59
  • 03-03-2021

Answer:

$17.96

Step-by-step explanation:

4.49 for 5

5 times 4 = 20

4.49 times 4 = 17.96

Answer Link

Otras preguntas

A researcher wishes to estimate the proportion of all adults who own a cell phone. he takes a random sample of 1,572 adults; 1,298 of them own a cell phone, hen
The nutrition facts panel on a granola bar reveals that it contains 72 kcal from fat. The total calorie content of the bar is 200 kcal. What percentage of the t
one car rental company charges $30 per day plus $0. 25 per mile driven a second company charges $40 per day plus $0. 10 per mile driven how many miles must you
Does every culture have a word for democracy
Which organelle is found in both plant and animal cells
how to show my daughter to do this and it needs to be changed to a mix number.
Paper or plastic? Almost everyone who shops at a food store makes that environmental choice. Which type of bags do you choose? Why? Would you carry your own
help me, help me, help me
A type of mobile user interface presenting the main view of the device with a group of shortcut icons to apps is known as:
7 - 5v = -( v + 1 ) - 6v