auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

Why didn't Italy take part in the exploration of new trade routes?
What branch of government is the department of health and human services?
1: A carpenter needs to cut four sections, each 3–feet 8–inches long, from a piece of molding. If the board is only sold by the foot, what’s the shortest length
A group of ants attack a cicada, feed on it, and kill it, even though it is much larger than the ants. Which kind of relationship do the ant and the cicada shar
What is contained within the stratosphere
In order to get full credit (a distinguished score) for control of syntax and grammar, a student displays basic comprehension and organization of syntax and mec
As the total resistance of a circuit increases, so does current. True False
A subsidy is the opposite of a tax. with a $0.50 tax on ice-cream cones, the government collects $0.50 from buyers for each cone purchased; with a $0.50 subsidy
Find the solution for this 3y = 6x - 3 y = 2x - 1
Jack earns $50 for washing cars on the weekend. He makes an average of $4.25in tips per hour. Write the function of jack's earnings , and solve for how much he