doinkoinkchoink doinkoinkchoink
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

The store sells a 9 ounce jar of mustard for $1.53 and a 15 ounce for $2.55 explain whether the cost of the mustards have the same unit rate per ounce

Respuesta :

HaleyRae666
HaleyRae666 HaleyRae666
  • 02-03-2021

Answer:

same amount of money

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following european developments is most closely assoicated with the revolution in haiti
patrick drives 5 kilometers 60 meters to his office. how far does he drive in meters
Who led revolts against the Liang dynasty?
A city official has suggested raising permit fees for events like public rallies. The proposal has sparked a debate in the community. You have decided to submit
give some example acostic using "ELEMENTS"
why did people start supporting their kings in the 100 years war
PLEASE HELP Given that P = (2, 9) and Q = (4, 14), find the component form and magnitude of vector PQ.
Why did China enjoy a favorable balance of trade with Europe
Camilla, a manager, notes that while wilhelm’s written reports are very thorough and accurate, his oral presentations are not effective. camilla is looking at:
1. "Slaves are in the power of masters, a power derived from the law of nations: for among all nations it may be remarked that masters have the power of life an