darlalucas18
darlalucas18 darlalucas18
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Sandy bought 1 1/4 pound of turkey and 1/2 pounds of cheese at the deli. Both items are on sale for $4 per pound. What is the total cost?

Respuesta :

tlwomack24
tlwomack24 tlwomack24
  • 02-03-2021

Sandy's $8.50 been on the deli counter.

Answer Link
cantubresella
cantubresella cantubresella
  • 02-03-2021
$8.50.....................
Answer Link

Otras preguntas

How are a desert and a tundra similar? (100 points) BRAINLIEST will be given! They both have high levels of precipitation. They have many trees and a lot of veg
What is the total number of moles of hydrogen atoms contained in 1 mole of (NH4)2C2O4
Pendant une interview, une militante de l'organisation «Un monde tranquille» parle de sa vie avant qu'elle ait reçu le prix Nobel de la paix. Employez le plus-q
Is oppositional defiant disorder equivalent to psychopathy?.
if you answer you will get points and if it's right :D​
Gwen collected 9 shells every 4 minutes. If she collected shells for 20 minutes, how many shells did she collect?
what number goes to the blank space t make the following equation true 43+29= +60
Find the value of x. PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!
Solve using log Help would be much appreciated
Which of the following states that energy cannot be created or destroyed?