timothyramadan timothyramadan
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost to rent the school is $200. The student council has a goal to raise $350 after paying the rental fee.

Respuesta :

bunnyskulls
bunnyskulls bunnyskulls
  • 01-03-2021
ok what’s the question for it? they’ll have $150 after paying the rental because 350-200=150
Answer Link

Otras preguntas

two numbers with the product of 1 are called what?
In humans, the pelvis and femur bone, are involved in walking. In whales, the pelvis and femur bones would be an example of? A. Fossils. B. Acquired traits. C.
You pay $2.36 for 6 donuts. What is the unit price
The area of a circle is 3.14 square millimeters. What is the circle's diameter?
Aldous Huxley's novel Brave New World starts with an introduction to a state in which the authorities try to control society by producing uniform, or similar, h
Which of the following is an example of Ottonian architecture? A. Clerestory B. Gallery C. Arcade D. All of the above
what was the significance of the discovery of Lucy
The equation of line A is y = 5x + 14.Line B is parallel to line A and passes through the point (4, 30). What would be the solution to the system of equations r
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST
A criminal case is an example of: A. One- shortters against repeat players B. Prosecutorial Discretion C. Repeat players against one-shortters D. The ability