gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

2. Explain in words how you plot the point (4, −2) in a rectangular coordinate system.
5, 6, 10 Question: A. Determine whether the side lengths form a triangle. (explain your reasoning) B. If it is a triangle, determine whether it is a right,
The function v(r)=4/3pir^3 can be used to find the volume of air inside a basketball given its radius. What does v(r) represent
explanation of bicarbonate
How are plants alike and different from their parents
Erik buys 2.5 pounds of cashews. If each pound of cashews costs $7.70, how much will he pay for the cashews?
Design an ER diagram for keeping track of information about votes taken in the U.S. House of Representatives during the current two-year congressional session.
simplify the fraction
Which verb conjugation best completes this sentence! — Tú__ pesas los sábados. A: levanta B: caminas C: levantas D: camina
It is not a good idea in a cover letter to mention another person whom the employer knows.