casettape casettape
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


7 watermelons cost $8.96. How many full watermelons can you buy for $20.

Respuesta :

shinobi1828
shinobi1828 shinobi1828
  • 04-02-2021

Answer:

If each Watermelon costs $8.96, you can buy two

Answer Link

Otras preguntas

What is jefferson demanding as he concludes the declaration?
Kayla walks 3 2/5 miles each day? wich of the following statements correctly describe how far she walks? a kayla walks 14 2/5 miles in 4 days b kayla walks 23 4
Why was the launching of sputnik a significant event?
When is the best time for an athlete to drink fluids? A. fifteen minutes before a big game B. before, during and after participating in a sporting event C. a
desicribe the relationship between an inner planets distance from the sun and its period of revolution?
Who used arsenic as a treatment for toothaches?
Who was the italian poet who perfected the sonnet? philip sydney john donne thomas wyatt francesco petrarch
What kind of interaction is not involved in the binding of a substrate to a normally functioning enzyme?
The sales tax rate is 6%. If c represents the cost of an item and s represents the amount of sales tax, which of the following equations represents the relation
Read the sentence. Every Sunday, we pick up Aunt Amy and my cousin on the way to visit grandmother. Which change should be made to correct the sentence? capi