12diamondqueen
12diamondqueen 12diamondqueen
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Taylor wants to buy a necklace, a ring, a bracelet, and a headband. If each item costs $1.50, then how much will all the items cost together?

Respuesta :

KpopandAsianDramaFan
KpopandAsianDramaFan KpopandAsianDramaFan
  • 04-02-2021

Answer:

$4.50

Step-by-step explanation:

Shortest way: $1.50 x 3 = $4.50

Longest way: $1.50 + $1.50 + $1.50 =  $4.50

Please give me Brainliest

Answer Link

Otras preguntas

The length of a rectangle is 50 meters. This is 6 m more than twice the width. Find the width.
expanded form for 39,005
how do you write one and twelve hundredths in 2 other forms
Which climate is warm, wet, and located on the edges of the tropics? a. temperate marine b. highlands c. temperate continental d. polar
round 3.73 to the nearest whole number
49.564 expanded form using fraction or decimal
The 3 parts of a nucleotide are a 5 carbon __________, a phosphate, and a nitrogen ___________.
unit rate $7.95 for 5 pounds
Which important civil right is not granted to people living in U.S. territories? a. full Congressional representation b. electing local officials c. trial by
what is 3,388,198 in word form