ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a characteristic of the socialization process? It is the primary way of reproducing culture. It occurs only in early childhood. It
What is psychology and the types​
Hallie and Jamar built a prototype bridge for a science competition. According to competition guidelines, their final design must hold at least 2 kilograms and
3. Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 ju
find the prime factorization of the number 220
What is 4 divide by 65829 if answered in less then 1 min will award
A line with a slope of 3 passes through the point (-1, 2). Write an equation for this line in point-slope form.
determine any data values that are missing from the table assuming that the data represent a linear function
A truck can be rented from Company A for ​$100 a day plus ​$0.20 per mile. Company B charges ​$60 a day plus ​$0.70 per mile to rent the same truck. Find the nu
What was king philips war?