curlysue51290
curlysue51290 curlysue51290
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need help solving the problem below.​

I need help solving the problem below class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 03-02-2021

Answer:

I believe the answer is D.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Q28. In the given figure, find the value of x ​
Given a line that passes through the points (-2,9) and m=-4 write the equation of this line in each form
What's the theme for henri de Toulouse-lautec at the moulin rouge, the dance?.
How did the war challenge the colonies economically?
FIFO and LIFO Costs Under Perpetual Inventory System The following units of an item were available for sale during the year: Beginning inventory 20 units at $40
what is the answer for 2 divided by 78
wo students are working on an “Evidence for Evolution” lab for their biology class. As the two are working on completing some of the post-lab questions, they st
A biology class examined some flowers in a local meadow. The students saw 98 perennial flowers and 2 annual flowers. What percentage of the flowers were perenni
A 9-pound bag of cornmeal costs $80.64. What is the price per ounce?
Find the surface area of the rectangular prism. 4 cm 8 cm 5 cm