jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

Write a C++ program that declares an array alpha of 50 components of type double. Initialize the array so that the first 25 components are equal to the square o
Square Roots Find each square root 1) square root of 64
50 points if you can help me??!!!!
which hormone is secreted by Beta cells of islets of Langerhans?​
Can anyone help me?please draw a model for me.
Francois and Perrault are
A bag contains 4 red marbles, 7 blue marbles, and 6 green marbles. What is the probability of choosing a blue marble when one marble is drawn?
Marissa is in the 4th month of her first pregnancy. Although she has no major health problems, her pre-pregnancy BMI was 32.2. Based on this information, she ha
Southern Industries uses job order costing. The following information was drawn from the Company’s monthly accounting reports: Job 1 Job 2 Job 3 Direc
identify the expression with nonnegative limit values. More info on the pic. PLEASE HELP.