moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

What can help you anticipate what an animal is going to do so that you can take its picture? Research the animal to learn its habits. Watch the animal to see
SCIENCE (help me please)1. What substances make up the inner core?2. What is the structure of the inner core?3. What is the structure of the outer core?4. Expla
Which one 60in 84in 120in 168in
A subsidy causes a deadweight loss since people only make a purchase because the subsidy _____ the price. The amount they value the extra quantity is _____ than
An apartment cost $870 per month to rent. The owner raises the price by 20% and then gives a discount of 8% to returners who sign an 18 month lease. How much le
Date:You'd better speak your problem,(into tag-question​
Which sentence from Fever 1793 reveals a first-person point of view? A. “She stirred the fire and lay on more wood.” B. “She untied her apron and hung it from t
which national highway is also known as east-west highway?​
What evidence from the text helps you infer that the main character of "Top of the Food Chain" is an unreliable narrator? A. He gives data and statistics that
What is the best way to get over a break up?