irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

explain why the rate of diffusion of carbon dioxide into stomata on a leaf is higher on a warm day
Our workers have the best working conditions in the world, and our businesses make the most money in the world because: (Pick two) they belong to unions the bal
Can you guys help me
If f(x) = 8x, which of the following is the inverse of f(x)? O A. F'(x) = - ID Х O B. f-'(x) = x+8 O c. f-'(X) = 8 O D. F-1(x) = x - 8
President Roslin of Country XYZ knows that a new policy is needed to help solve the problem of rising unemployment in her nation. Her next step is to? A. devel
A company has $530,000 in assets and $170,000 in shareholder's equity. What is the total of the company's liabilities? O A. $360,000 O B. $170,000 O C. $700,000
How should we utilize the diverse landforms of nepal for economic progress.
The figure below shows a rectangular window.
simplify1)5x+3=x+132)5/2x-1/X =1/6​
A map has a scale of į an inch to 6 miles. Paveen can walk at a pace of 4 miles per hour. If Paveen wants to do a hike that is 3 inches on the map, how long wil