parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

300 times what is 1800
You plan to purchase a house for $180,000 using a 30-year mortgage obtained from your local bank. You will make a down payment of 10 percent of the purchase pri
11.3 x 3 = 28.25 please show the formula​
can someone answer these pls pls
Ticket sales for the next two days are 55 tickets and 68 tickets. Which statement about the data is true? a The range stays the same. b The range increases by
HOW DOES BIODIVERSITY MAKE AN ECOSYSTEM MORE SUSTAINABLE?
5. ALGEBRA Reka Maharis drove her vehicle to and from work last year. Her records show a total of $1,560.00 for fixed costs (including depreciation) and $3,740.
Name two types of proteins that regulate the cell cycle. How do these proteins work?
WILL GIVE BRAINLIEST AND 20 POINTS
why do you think people found hitler's rhetoric so persuasive