stop000juyles
stop000juyles stop000juyles
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

HEY GUYS WHAT IS THE PRODUCT!??

HEY GUYS WHAT IS THE PRODUCT class=

Respuesta :

deondra12
deondra12 deondra12
  • 02-02-2021

Answer:

The answer would be B

Step-by-step explanation:

Multiply the 3 and 2, Then add the numbers. If im wrong sorry

Answer Link

Otras preguntas

an item that stands for more in a story than it usually does elsewhere is an example of
a joke that is play on words is
3x + 4 = y Solve the formula for x.
Hector has a $5 off coupon at Brenda's Bagels. Bagels cost $8.99 per dozen. Write an equation that models the total amount of money (y) Hector owes if he buys (
Cara got lost while hiking in the mountains. Fortunately for her, she had a GPS device and a satellite phone. When she reported her location, she indicated that
At an airport restaurant, 2 sodas and 4 hamburgers cost $12.00. An order of 4 sodas and 2 hamburgers costs $9.00. How much does one hamburger cost?
What is one way President Garfield angered the Stalwarts? He supported the spoils system, but not the political machines. He replaced many of the political-mach
How did the Monroe Doctrine reflect nationalism?
PLEASE HELP!!! WHAT IS THE SLOPE OF THE LINE X=4?
A scientist wants to create a florescent ornamental fish. He needs fluorescence similar to that of a firefly. Which of the send processes would help him create