beatrix13 beatrix13
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME! THANK YOU IF YOU DO! ​

PLEASE HELP ME THANK YOU IF YOU DO class=

Respuesta :

vialia
vialia vialia
  • 02-02-2021

Answer:

100,000 ÷ 1.25

100,000/1.25

80,000/1

80,000

The unit cost of the piece of land is 80,000 per hectare

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Neptune is ________ planet from the sun
Help help help help help
What describes the motion of atoms in a gas? O Atoms in a gas are locked in place. O Atoms in a gas can move slightly. O Atoms in a gas move about freely. O Ato
how did european nations maintain a balance of power
Find the measures of the interior angles. angle A: ° angle B: ° angle C: °
A team member misses a meeting. An appropriate response would be
Cynthia Besch wants to buy a rug for a room that is 23 ft wide and 33 ft long. She wants to leave a uniform strip of floor around the rug. She can afford to buy
help please (2.5,-0.5) , (4,-1.5) , (2.5,-2) , (2.5,-.5)
I need help! Sorry to bother
S.O.S. HELP THIS IS DUE TO TM MORNINGGGG!! In a paragraph, explain how Buddhism began and spread.