nickishark nickishark
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Kelly paid $14.30 for 3.25 pounds of chicken what the price per chcken

Respuesta :

ngoa1575 ngoa1575
  • 02-02-2021

Answer:

the price per pound : 14.3/3.25 =$4.4/ pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

981,657 rounded to nearest ten thousand
what is the average of the first 50 even numbers?
The concept of voting rights is based on
in the number 5.923 which number is in the thousandths place
A number t divided by 82
What was the source of Florence’s wealth and power?
Inalienable in a sentence
Two numbers have the same digits in the millions period, the same ditties in the thousands period, and the same digits in the ones period. Do these two numbers
there are 60 twins in the town skip count how many pairs of twins are in the town
complete the pattern 9.5 950 95,000