hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many grams of koh would be needed to produce 5.00 moles of k2so4?
Natalie and ray are seeing dr. becker for marital issues. neither one of them has any psychopathology, but they are interested in strengthening their relationsh
If it is 5 degrees outside and the temperature will drop 17 degrees in the next 6 hours how cold will it get?
Jina used a tots of 2 1/6 gallons of gas while driving her car. Each hour she was driving, she used 7/8 gallons of gas. What was the total number of hours she w
If there are 12 boys in the class and 14 girls, what is the ratio of boys to all the students in the class?
why do birds peck the ground
Civilizations were held together largely by force." do you agree with this assessment or were there other mechanisms of integration as well?
how to paint with acrylic
What's the next three terms of the following sequence 160,136,112,88
Joseph Priestly discovered and described the chemical properties of oxygen. What type of chemist would he be considered today