msantanadylan
msantanadylan msantanadylan
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Gabby spent 44.10 for 14 gallons of gas. What was the unit cost, or price per gallon

Respuesta :

laylamarshall07
laylamarshall07 laylamarshall07
  • 04-01-2021
It would be 3.15 per gallon
Because
44.10/14=3.15

Hope this helps

Have a great day/night
Answer Link

Otras preguntas

How would most Spanish speakers ask an elderly person how he/she is doing?
Freedoms laid out in the Bill of Rights are known as court decisions. civil liberties. free exercises clauses. equal protection clauses.
Bias is the opposite of impartial. a. True b. False
Which event marked the beginning of the Middle Ages? A. the Renaissance B. the Crusades C. the search for new trade routes D. the collapse of the Roman Empir
Which sets of numbers are closed under division? Choose all answers that are correct. A. rational numbers B. integers C. {–1, 0, 1} D. whole numbe
When I double my number add four and divide by two
Which of the following nouns is properly capitalized? A. Congress B. Frame C. Telephone D. orlando
Why do most indians settled in the coastal regions, the deccan plateau, and the indo-gangetic plain
what is 1/4 divided by 2
During his speech, the guest speaker _____ wildly with his hands, distracting the audience from the important points he was trying to make. A. Intermingled B.