Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate for Fred's Sub shop?(Will post photo/link in the comments) a. $10 for 2 subs b. $5 for 2 sub c. $1 for 1/5 of a sub d. $30 for 6 subs 2
What would a cd cost if it was originally $13 and had a tax of 6%?
For the following system of equations, what is the x-value of the solution? –x + 2y = 6 6y = x + 18 A.–18 B.0 C.–6 D.3
how do i factor polynomials
A coffee shop orders 212 boxes of coffee each bag month if there are 68 bags of coffee age box about how many bags of coffee do they order each month
What is 15 increased by 68%?
1.) what do values a h and k tell about the graph 2.) graph function 3.) state domain/range 4.) are there any intercepts? List all
The second term of a/b=x/y is x
Please show me in step (: thank you
Which is the most abundant gas in earth’s atmosphere?