aaliyahbellamy32
aaliyahbellamy32 aaliyahbellamy32
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Tiana's dog eats 5/6 of a can of food each day. Tiana currently has 3 1/3 cans of dog food. How many days will the current supply of dog food last?

Respuesta :

catherinebunting9180 catherinebunting9180
  • 01-01-2021

Answer:

Divide both then multiply after that subtract your answer by 8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is : -.6 IRRATIONAL? yes or no
answer as fast as possible please!!
I need the answers I don't understand
A 2 quart container of window cleaner cost $6.96. What is the price per cup?
Endings of verbs are calle inflections tenses prefixes
Write the decimal 0.873 in expanded form.
Find the midpoint of the segment with the following endpoints. (4,9) and (-4, 2)
What is the answer to this
Why is international trade important to most countries?
What is the greatest hëñta1 on ph