agichula57
agichula57 agichula57
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

What would be the cost of 30 pounds of mushrooms

Respuesta :

TrinityStrauss15
TrinityStrauss15 TrinityStrauss15
  • 03-12-2020

Answer:

you didn't give us the cost of the mushrooms but,

Step-by-step explanation:

If it is a even number then multiply 30 with the price.

Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
Jacob drives his car 7 km east. He stops for lunch, then drives 5 km south before driving 2 km east. What distance did he cover? A. 12 km B. 14 km north C. 7 km
Please help me on this question.
What is the difference between the SATs and ACTs?
Sales for january are budgeted at 50,000 units, and the company expects sales to increase 4% each month. how many units will need to be purchased in february if
You're considering career options in the health field. Which of the following would focus on performing medical tests on animals? A: Veterinary technician B:
define the musical term motet
I am dying from these math questions
Which sequence is modeled by the graph below? A) an = one third(27)n − 1 B) an = 27(one third)n − 1 C) an = one third(3)n − 1 D) an = 3(one half)n − 1
Suppose the mpc in an economy is 0.9. the apc is initially 0.95 and disposable income is $4 billion. if disposable income increases to $14 billion, what is the