lilian46
lilian46 lilian46
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help please.........................

Help please class=

Respuesta :

Trujilloamy96
Trujilloamy96 Trujilloamy96
  • 03-12-2020

Total Cost/Price including ST: $37.80

all together: $45.36

Answer Link
AliOlmedo AliOlmedo
  • 03-12-2020

Answer:

$44.80

Step-by-step explanation:

35* 0.08= $2.80

35* 0.2 = $7

35+7+2.80= 44.80

Answer Link

Otras preguntas

An instructor is teaching a student about the proper use of a stethoscope. The instructor determines the need for additional teaching when the student states wh
Oliver uses 30 fruits to make a large batch of pineapple orange juice he uses five oranges for every one pineapple if he gets 2.5 fluid ounces of juice from eac
How do you keep your pants up?
HELP!!!!!!!! Whats 4x80x+1?
Which word is related to the feeling of kindness and empathy?a) Composureb) Complicationc) Compassiond) Confrontation
Why would water, sand, etc NOT be in the lungs if a person was dead before they entered the water?
Alvaro drew a rectangle. The length of therectangle was 56.4 cm. The perimeter of therectangle was 192.8 cm. What was the width ofAlvaro's rectangle?
PLEASE HELP, 50 POINTS!!! THIS MAKES NO SENSEIdentify the parts of the pyramid.Blank: Surface Area of the Pyramid. Blank: Vertex of the Pyramid.
What is the product of (4x + 2) and (3x - 1)?
84.14866 rounded to the nearest whole percent​