talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

If the average of 12 numbers is 14 and the average of 4 of those numbers is 18, what is the average of the other eight numbers?
Please help me with this question!
When a 4-μf capacitor has a potential drop of 20 v across its plates, how much electric potential energy is stored in this capacitor?
The french artist georges seurat employed a new technique to create a jewel-like diffusion of light and vibration of color in his work la grande jatte. this typ
An undefined term cannot be used in a theorem. a. True b. False
Write the equation of a line with a slope of -2 passing through the point (2, -2). Write your answer in slope-intercept form
can I please have some help with this question. correct help lol some of y'all keep giving me the wrong answers.
how do I set this up?
True or false. Hobbes urged people to keep their rights and fight against the king
Geometric sequence help please!!!’