gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

What is the missing term? Please help me!
The cost for a pack of 25 pens is4 .75 Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest cent.
please help i am desperate
Which statement best describes the effect of the author's warning to be careful? If you are hungry, you might feel inclined to turn to poaching. But be careful:
a || b what’s the value of X?
How can we reach Dulikhel? I didn't understand this from book ​
(100 POINTS!!)What is the fraction form of $0.25??A. none of these is correctB. 25/100C. 25/50D. 25/75(ONLY PICK THE OPTIONS HERE!!)
Find the length of a side of the square shown below. х 6V2 X = x = [?]
Solve for x in the diagram below. 100 X = X=
In 1990, Dawn gross pay was $48,000. A. What was her gross monthly pay? B. In What month did Dawn hit the maximum taxable Social Security Income? C. How much So