ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What are the tax implications for a public company if it purchases the assets another company? 2. What are the tax implications to public company if it purchase
radicales alquilo 2-etil-5-metil-6-propil-8-isopropil-2-octano​
An expression with negative exponent cannot be written as expression with positive exponent
A group of tasks performed by one person makes up a(n) A. position. B. job title. C. appraisal. D. job structure.
if a baseball is thrown upward with a speed of 36.6 m/s, how high will it go? How long will it take to reach the top of its trajectory?
2y+5x=23 solve for y
Define war communism in historical term
100 points! PLEASE HELP!Describe the transformations that occurred: (Write your original points, show your work for each transformation, and then highlight your
What number gives a result of − 5 when 9 is subtracted from the quotient of the number and 4 ?
Qué dificultades tendría el presidente de la república para gobernar el país si no existieran las entidades territoriales