caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

2. Magnesium (Mg) can be described as a bright silver metal that is malleable at room temperature, conducts heat and electricity, and is combustible in the pres
Frederick Douglass was a former slave. How are his feelings about slavery reflected in the article? A) He encourages Congress to punish the South. B) He describ
ILL GIVE YOU BRAINLIST !!! SHOW WORK !!!
Mckinney donated 9 soda bottles to the after school party. During the party 6 bottles of soda were used. What percent of the soda remains after the party? 30% 3
Respecting and understanding different opinions promotes (value/tolerance)​
helpp plz: use inverse operations to write the inverse of f(x)= x/2 - 1
Can someone tell me if I got the right answer!!!
The perimeter of a square field is 400 meters. How long is each side of the field?
instead of bringing livestock the early settlers brought chemicals to try and find what​
6. What would happen to supply and demand if only one company had a supply of certain necessary product?