Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

5. George usually hits 5 out of 14 balls he is pitched. If he is pitched 45 balls, how many should he hit?
Ratios that go lower than12:48
SkateWorld charges $10.00 for admission plus $2.50 per hour to rent ice skates. IceLand charges $7.00 for admission plus $4.00 per hour to rent ice skates. Writ
A line that includes the points (6,h) and (7,−10) has a slope of −7. ​ ​ What is the value of h ? ​
please help me with this question
I begged him, " Don't marry Jane leaving me." (indirect speech)
Underline each dangling modifier . If a sentence is correct , write correct
What was the long-term effect of the European Reformation? A. Europeans were permanently divided into two religions, Catholicism and Protestantism. B. The pol
Choose the correct form of the verb. Ellos no lo ___________. Question 2 options: supieron supiste supo
I am trying to solve this problem 2x-8y=10