ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The height of the triangle is 13/2 cm and the base is 6cm find the area of the triangle
which point lies on the line with the point slope equation y-2=5 x-6
Why could self-regulating the labeling about UVA protection be problematic for consumers?
A square mosaic is made of small glass squares. If there are 256 small squares in the mosaic how many are along an edge?
Write out the balanced equation for the reaction that occurs when Li and H2O react together. You do not need to make your subscripts smaller; just write them ou
why was a new government needed in 1786
Difference between drama and prose writing
Correct answer gets brainliest and full ratings.
State governments have the power to? A.regulate interstate trade. B.establish local governments. C.declare war. D.negotiate treaties
The north american free trade agreement (nafta) is a trade accord designed to reduce trade restrictions between the two neighboring countries of the united stat