kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

wheellau000
wheellau000 wheellau000
  • 01-12-2020
$53.46 would be the cost of a package with 18 slices of cheese! Hope this helped! Mark if correct!
Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 01-12-2020

Answer:

$53.46

Step-by-step explanation:

The answer is 53.46 because 2.97 multiplied by 18 is 53.46

Answer Link

Otras preguntas

Ocean waves are examples of: transverse waves longitudinal waves circular waves
Health insurance, life insurance, bonuses, and paid vacations are all examples of job requirements job benefits skills physical demands
What is the main reason that Carnegie invested in the Frick Coke Company
5/6+8/12 eh ay is the valué of the expression
which invention was most important in revolutionizing the meat industry?
A square has a perimeter of 12 cm. What is its area? 9 cm 2 18 cm 2 36 cm 2 144 cm 2
In "On First Looking into Chapman's Homer" In the octave, Keats compares reading great literature to _____. making great journeys discovering great continents
please help me with this question number 22
Complete each function table. Then write the rule
Jackie has a puzzle book that contains a total of 65 puzzles. She has completed 2/5 of the puzzle. If Jackie completes 13 more puzzles, what is the total number