kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

this symbol represents a particular isotope of carbon. the number 6 is the atomic number. what does this tell us about the isotope?​
Workplace harassment protects only against harassment that is physical in nature. True False
What were three new elements that were banned from being included on the Periodic Table? WHY?
a to the 4th divided by a to the 11th power
if we see a lawyer call case for someone will he or she be called as a witness so there will be evidess in this story
A square plate has an area of 29.00 cm2 at 20.0 ?C. It will be used in a low temperature experiment at T = 10.0 K where it must have an area of 28.00 cm2. What
ituuu tolong yaaa kerjakan​
Next-door neighbors Bob and Jim use hoses from both houses to fill Bob's swimming pool. They know that it takes 24 h using both hoses. They also know that Bob's
For most people, the left half of the brain controls linguistic capabilities, but some people have their language centers in the right half. When a language cen
What percentage of muscle weight would you have if 60 pounds out of 140 pounds is muscle weight? What is the muscle weight of a 200 pound male? What is the mus