srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

1. Explain why a professional sportsman often has a diet that contains:a. Plenty of protein on most daysb. Carbohydrates (such as rice or pasta) just before a c
SOLVE FOR X!!! Helppp
Pls help!! Which of the following was NOT discovered by the Corps of Discovery? The Columbia River connected the Mississippi River to the Pacific Ocean. The Mis
In a prokaryotic cell, dna is found
i need help asap for math.
The profit a company makes from producing x tabletops is modeled by the equation P(x) = 480% - 2x For what number of tabletops does the company make a profit of
1-10 how good is hamilton?
x^3 = 27 what is the answer?
I need help anyone please see.......
Someone help me with math problems ASAP!!!!!